Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 20 lutego 2020

Palisz papierosy? Pomożemy Ci zerwać z nałogiem

26.04.2013 10:16:38

Antynikotynowa koalicja zachęca mieszkańców północnego Mazowsza do rzucenia palenia. Chce zrobić to w nietypowy sposób. Całe przedsięwzięcie można będzie śledzić na łamach Tygodnika Ciechanowskiego.

Koalicji antynikotynowej na naszym terenie przewodzi Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie. Skupia ona 10 lokalnych instytucji, które mają na swoim koncie już pewne sukcesy w walce z paleniem tytoniu. Teraz postanowiły zewrzeć szeregi i namówić kolejnych palaczy do zerwania z nałogiem.

Zależy nam, żeby prozdrowotna inicjatywa spotkała się z jak najszerszym odzewem. Każda instytucja może zostać współorganizatorem konkursu. Wystarczy, że ufunduje nagrodę rzeczową dla tych, którzy zdecydują się rzucić palenie i wytrwają w tym postanowieniu co najmniej przez miesiąc.

Konkurs potrwa 3 miesiące. Dla tych, którzy postanowią przestać zatruwać sobie organizm, czekać będą atrakcyjne nagrody, które mają dodatkowo zmotywować ich do zaprzestania palenia. Darczyńcy podarowali już m.in. sprzęt sportowy, aparat fotograficzny, zabiegi masażu relaksacyjnego i inne nagrody, ale nie wszyscy sprecyzowali już, co to będzie. Lista ta wydłuża się. Będzie o co zabiegać, a szczęście może uśmiechnąć się do każdego, kto przyśle jednego SMS-a.

Rzucenie palenia nie jest to łatwe. Tych, którzy się na to zdecydują, postaramy się wesprzeć na różne sposoby. Na początek polecamy tekst w wydaniu Tygodnika Ciechanowskiego z 29 kwietnia – wywiad z dr Mirosławem Kowalskim, ordynatorem oddziału pulmonologii ciechanowskiego szpitala. Palacze mogą być zaskoczeni tym, co powie!

Oczywiście, największą zachętą do rzucenia palenia powinna być myśl o korzyściach zdrowotnych, jakie można z tego powodu odnieść. Przy okazji dużo zaoszczędzimy, bo palenie mocno drenuje kieszeń osób uzależnionych.

Szczegóły konkursu już wkrótce.

autor: Roman Nadaj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz