Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 16 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. KPP Pułtusk
fot. KPP Pułtusk

Utonęło dwóch chłopców

09.07.2013 10:16:28

W poniedziałek 8 lipca ok. 19.00 w Narwi w Zambskach Kościelnych utonęło dwóch chłopców w wieku 16 i 17 lat. Do tragedii doszło w miejscu, gdzie kąpiel jest zabroniona.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa 4 chłopców w wieku 16-17 lat postanowiła zbadać głębokość rzeki. W trakcie nurt rzeki porwał dwóch chłopców, a ponieważ żaden z nich nie potrafił pływać, dwóch zniknęło pod wodą. Na miejsce przybyli okoliczni mieszkańcy wezwani na pomoc przez dwóch pozostałych chłopców, którym udało się wydostać na brzeg rzeki, Państwowa Straż Pożarna w Pułtusku, WOPR w Pułtusku oraz Jednostki Ratownictwa Wodnego z Warszawy. Ciało jednego z chłopców zostało odnalezione przez dwóch miejscowych strażaków z ochotniczej straży pożarnej, niestety mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, nie udało się go uratować. Ciało drugiego z chłopców wyłowione zostało z wody po około 2 godzinach przez nurków z  Jednostki Ratownictwa Wodnego.

Okoliczni mieszkańcy wiedzą o tym, że ta część rzeki Narew w rejonie miejscowości Zambski Kościelne jest bardzo niebezpieczna. Głębokość rzeki zmienia się tu bardzo często z uwagi na silne prądy. Chłopcy, którzy postanowili sprawdzić grunt, byli z sąsiedniej gminy Rząśnik i najprawdopodobniej nie mieli tej wiedzy. Musimy mieć jednak świadomość, że każda rzeka niesie za sobą wiele niebezpieczeństw i liczyć się trzeba z tym, że jej głębokość zmienia się i miejsce w którym kapaliśmy się w roku ubiegłym mogło ulec zmianie z uwagi na prądy, wiosenne powodzie itp. Policja cały czas apeluje o rozsądek w trakcie korzystania z kąpieli w takich miejscach.

autor: KPP Pułtusk

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz