Tygodnik Ciechanowski

Środa, 18 września 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com
fot. BH
fot. BH

Królewski orszak przeszedł ulicami Pułtuska

06.01.2017 14:32:17

Mieszkańcy Pułtuska, podążając ulicami miasta w Orszaku Trzech Króli, złożyli pokłon nowonarodzonemu Dzieciątku. 6 stycznia królowie Kacper, Melchior i Baltazar wraz z towarzyszącymi im orszakami przybyli do Pułtuska symbolicznego Betlejem, by ofiarować Jezusowi dary: złoto, kadzidło i mirrę.

W samo południe Orszak Trzech Króli przybył do bazyliki Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Pułtusku, gdzie królowie modlili się wspólnie z wiernymi zgromadzonymi na mszy świętej, którą odprawił dziekan dekanatu pułtuskiego ksiądz kanonik Wiesław Kosek.

W symbolicznym Betlejem przybyłych pokłonić się Dzieciątku Jezus powitali gospodarze miasta i powiatu, a trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar złożyli przyniesione dary. W roli króla Kacpra wystąpił Sławomir Kachel, Melchiora – Marek Banaszewski, zaś Baltazara zagrał Robert Bajno.

Cały artykuł w TC z 10 stycznia br.

autor: BH

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz