Tygodnik Ciechanowski

Środa, 18 września 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Cudzoziemki wyłudzały wizy

02.05.2017 16:10:00

W jednej z firm w powiecie pułtuskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali sześć obywatelek Ukrainy podejrzanych o wyłudzenie wiz, na podstawie których dostały się do Polski.

Kobiety zostały zatrzymane podczas kontroli legalności zatrudnienia przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w zakładzie zajmującym się produkcją żywności. Cudzoziemki w wieku od 40 do 52 lat okazały do kontroli paszporty z polskimi wizami wydanymi w celu podjęcia pracy. Posiadały także oświadczenia o zamiarze ich zatrudnienia przez polskich pracodawców, do których jednak, jak same przyznały, nigdy nie zamierzały się zgłosić.

Wszystkim sześciu podejrzanym przedstawiono zarzut przekroczenia granicy pomiędzy Ukrainą a Polską wbrew obowiązującym przepisom. Kobiety przyznały się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddały karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata.

Więcej w TC z 2 maja br.

autor: koz

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz