Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 20 lutego 2020

fot. K.Kozłowska
fot. K.Kozłowska

Zielone inwestycje w Ciechanowie cieszą oko

15.05.2017 16:21:26

Wraz z nadejściem wiosny na terenie Ciechanowa pojawiło się znacznie więcej niż w latach poprzednich ukwieconych i zadrzewionych miejsc. Przez ostatnie dwa lata liczba roślinności wzrosła o ponad 100 proc.

W sumie pracownicy zieleni miejskiej posadzili już kilkanaście tysięcy krzewów, pnączy, drzew, a najwięcej sadzonek oraz cebulek kwiatów.


Ciesząca oko roślinność w dużej mierze jest efektem zeszłorocznych nasadzeń. Najbardziej widać ją w pasie drogowym na ul. Armii Krajowej oraz w parku im. M. Konopnickiej. Od niedawna również na ul. Sikorskiego.

W zeszłym roku na Aleksandrówce w formie fal zasadzono 1.600 sztuk różnych krzewów, które sukcesywnie będą się rozrastały. Niektóre gatunki wieloletnich krzewów już kwitną. Na wysokości ul. Sikorskiego na Dzień Flagi RP zakwitły białe i czerwone tulipany, które także zasadzono na jesieni zeszłego roku. Na dalszym odcinku zielonego pasa przy ul. Armii Krajowej oko cieszą dwa klomby żonkili. Podobnie jest na trawnikach w parku im. M. Konopnickiej na tzw. górce i w dolnej części, gdzie powstała kwiecista wstążka. Posadzono tam ponad 35 tysięcy najpopularniejszych wiosennych kwiatów: krokusów, narcyzów, tulipanów i szafirków, które będą rosły przez najbliższych kilka lat. Przy pomniku na ul. Armii Krajowej pojawiły się również bratki. Kolorowe fiołki będą kwitły aż do czerwca. Posadzono je także w kilkudziesięciu donicach, które stanęły na pl. Jana Pawła II oraz na deptaku.

Cały artykuł w TC z 16 maja br.

autor: koz

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz