Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 21 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Paw
fot. Paw

Lot nad gołębim gniazdem

05.12.2017 18:21:14

- To najlepsi przyjaciele człowieka – mówił w rozmowie z „TC” Zbigniew Olszewski, mieszkaniec Ciechanowa, jeden z triumfatorów corocznej wystawy gołębi rasowych, która ponownie odbyła się w Szkole Podstawowej w Siedlinie.

Członkowie Ciechanowskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych w gm. Płońsk spotkali się trzeci rok z rzędu. W tym roku 50 wystawców zaprezentowało ponad 400 okazów gołębi.

- Spora część członków ciechanowskiego związku mieszka lub pochodzi z powiatu płońskiego. Dlatego też przed trzema laty powstał pomysł, by zorganizować tu wystawę, gdzie swoje okazy mogą zaprezentować hodowcy z Ciechanowa, Mławy czy Płońska, ale też z innych zakątków kraju. W trakcie takich spotkań chcemy przede wszystkim zarażać pasją innych, by nasze grono co roku się powiększało. Sędziowie w konkursie oceniali typ gołębia, smukłość jego ogona i tułowia oraz wyprostowaną postawę, co składało się na harmonijną całość. Z każdej rasy wybrali zwycięzcę, który otrzymał najwięcej punktów – mówił Włodzimierz Kędzik, organizator i kurator wystawy w Siedlinie.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu TC z 5 grudnia br.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz