Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 21 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. UG Gzy
fot. UG Gzy

Gzy: Złoci i żelaźni jubilaci

06.12.2017 14:29:51

Pary świętujące 50-lecie swoich małżeństw, mieszkające na terenie gminy Gzy, spotkały się 25 listopada w świetlicy w Gzach. Zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Do złotych jubilatów dołączyli państwo Stanisława i Władysław Piekutowscy, obchodzący 65. rocznicę ślubu. Oboje małżonkowie tryskali energią i razem z innymi wspominali swoje życie.
- Cieszę się, że wraz z jubilatami i ich najbliższymi mogę celebrować tak wyjątkowe święto – zwróciła się do uczestników uroczystości wójt Barbara Polańska.

- Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których zawsze uczestniczymy ze wzruszeniem. Pozwala on patrzeć optymistycznie na trwałość rodziny, a także na piękny przykład zgody i miłości małżeńskiej – powiedziała Monika Sobczyńska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Dekoracji Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta RP, dokonała wójt Barbara Polańska w asyście kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Krzysztofa Bieńkowskiego i przewodniczącego Rady Gminy Gzy Leona Pytla. Po wręczeniu odznaczeń Krzysztof Bieńkowski i Leon Pytel życzyli jubilatom zdrowia oraz kolejnych lat pożycia małżeńskiego w szczęściu i miłości. Gościom pogratulowały także kierownik USC Monika Sobczyńska i jej zastępca Dorota Nałęcz.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu TC z 5 grudnia br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz