Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 22 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. AO
fot. AO

Poezja im w duszy gra

07.12.2017 12:31:47

Już po raz 22. w bieżuńskim Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu odbył się Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego. Jego uczestnicy to młodzi artyści, którym poezja w duszy gra, co w dzisiejszych czasach nie jest często spotykane.

Niektórzy z nich biorą udział w konkursie już od kilku lat, systematycznie pnąc się do góry po najwyższe nagrody. Ale ich nazwiska nie są znane jurorom czytającym wiersze, bo zestawy są zakodowane i dopiero po ocenie przyporządkowywane do poszczególnych autorów. Tradycyjnie w tegorocznej komisji oceniającej zasiedli: Wiktor Mieszkowski (przewodniczący), Marek Janusz Piotrowski, Stanisław Kęsik i Jerzy Piotrowski (sekretarz).

Zwracając się do laureatów, przewodniczący jury Wiktor Mieszkowski powiedział, że chyba już powinien odejść na jurorską emeryturę. Wiersze ocenia bowiem bardzo długo, bo od samego początku trwania konkursu, czyli 22 lata. Dodał, że czytanie wierszy wcale nie jest łatwe. W tym roku uczestnicy nadesłali 129 zestawów, które ocenione zostały w dwóch kategoriach wiekowych – 6-12 lat i 13-30 lat. – Naczytaliśmy się wierszy, jak co roku, całe sterty. Były trudne wybory, na szczęście było nas trzech. Cieszę się, że widzę dziś nowych poetów, ale także tych już mi znanych – mówił, kierując słowa do nagrodzonych. Jak dodał, było mu miło spędzać czas nad ich strofami. – Lubię to – zakończył.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu TC z 5 grudnia br.

autor: AO

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz