Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 24 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Pogotowie dla zwierząt
fot. Pogotowie dla zwierząt

Agresywny właściciel amstafa

09.01.2018 19:50:00

6 stycznia „Pogotowie dla zwierząt” w gminie Sońsk odebrało amstafa jednemu z właścicieli. Łatwo nie poszło. Złożyli już zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad czworonogiem.

Jego przedstawiciele informują, że od lata 2017 r. pies przymocowany był łańcuchem do przyczepy rolniczej. Nie miał wody i schronienia przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

- Zareagowaliśmy, gdy nadesłano nam fotografie psa, który żyje w rażących warunkach bytowania, na mrozie. Właściciel był bardzo agresywny. Podczas próby odebrania czworonoga rzucił się na osoby kontrolujące. Uderzył jednego z inspektorów, a następnie wytrącił mu z ręki wart kilka tysięcy złotych aparat fotograficzny, którym dokumentowano zdarzenie. Gdy aparat spadł na ziemię, właściciel kopnął go, uszkadzając całkowicie. Na szczęście dane w postaci filmów i fotografii z interwencji zachowały się na karcie SD i będą stanowić dowód w sprawie znęcania się nad zwierzętami, zniszczenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej. Musieliśmy wezwać policję - relacjonują.

Dodają, że w asyście funkcjonariuszy było na miejscu interwencji bezpieczniej. Ale tez odbiór psa nie był prosty.

Sprawa wzbudziła kontrowersje. Pojawiały się komentarze, że pies nie wygląda na zabiedzonego...

Szerzej na ten temat w TC z 16 stycznia.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz