Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 21 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Adrian Krzywnicki: Pół życia w wodzie

14.02.2018 09:00:00

W tym roku Adrian kończy 17 lat. Dla pływaków to ważny moment, bo nadchodzi czas, kiedy należy oddzielić chłopców od mężczyzn. To czas, gdy sportowcy, a szczególnie indywidualiści, jakimi są pływacy, muszą podjąć decyzję, czy swoje dorosłe życie zwiążą z zawodowym pływaniem. Czy są w stanie podporządkować się rygorystycznym treningom i czy są gotowi do wyrzeczeń.

 Adrian wie, kiedy jest czas na trening, na naukę, a kiedy może odpocząć i zająć się tym, co lubią zwykli nastolatkowie, czyli spotkać się ze znajomymi lub pograć. Czasu wolnego ma jednak niewiele, bo trenuje dziesięć razy w tygodniu. Szkoły nigdy nie zaniedbywał, co potwierdzają dobre stopnie. Tak było w podstawówce i Gimnazjum STO, tak jest i teraz w ,,Krasiniaku”, gdzie poziom nauczania jest dość wysoki. - Wiele osób zastanawia się, kiedy się uczę, skoro większość czasu spędzam poza domem. Otóż na naukę i przyjemności mam czas od godziny 18 do 22, co w zupełności wystarcza, tym bardziej że bardzo dużo cennej wiedzy wynoszę z lekcji – wyjaśnia Adrian.
Treningi często odbywają się dwa razy dziennie, do tego dochodzą zajęcia na siłowni i stabilizacyjne na lądzie.
- Średnio na jednym treningu popołudniowym przepływamy siedem kilometrów, a na treningu porannym zaledwie cztery – mówi Adrian.

rad

Cały artykuł - o Adrianie, a także o  jego trenerze Zbigniewie Grochowskim - w aktualnym numerze TC

autor: Radosław Marut

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz