Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 25 marca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Mobilis likwiduje PKS Ciechanów!

06.03.2018 22:00:00

We wtorek, 6 marca, firma Moibilis poinformowała na swojej stronie internetowej, że tego dnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKS Ciechanów S.A. podjęło uchwałę o rozwiązaniu spółki i otwarciu jej likwidacji.

Głównym powodem likwidacji spółki – jak podano - „jest trudna sytuacja rynkowa oraz drastycznie, z roku na rok, malejąca liczba pasażerów”. Jednocześnie poinformowano, że spółka będzie prowadziła „działalność transportową na trasach obsługiwanych przez PKS Ciechanów S.A w likwidacji do 30 czerwca 2018 r.” W ostatnim akapicie komunikatu likwidatorzy spółki napisali: „Jednocześnie chcemy pozostać w ścisłym kontakcie z władzami lokalnymi, aby pomoc wypracować rozwiązania komunikacyjne dla poszczególnych gmin po zamknięciu naszej działalności transportowej z końcem czerwca 2018 roku”.

Firma Mobilis kupiła PKS Ciechanów i cztery inne mazowieckie państwowe przedsiębiorstwa samochodowe w 2010 roku. Sprzedał je ówczesny minister skarbu.  

Więcej w "TC" z 13 marca.

autor: K. Kowalski

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Zawiedziony czytelnik., 2018-03-15 22:32:23
    Skandal pomnożony razy trzy !
    O tym, że żle się dzieje w ciechanowskim PKS wiadomo było od kilku lat. Tygodnik Ciechanowski też ma w tym swój udział, bo skrzętnie omijał ten problem. Piszący te słowa kilkakrotnie próbował zainteresować Redakcję tym co się dzieje na dworcu w Płońsku, ale bezskutecznie. Nawet dzisiaj ograniczacie się do lakonicznej informacji, że Mobilis likwiduje PKS Ciechanów. Tymczasem za tą beznamiętną informacją kryje się dramat wielu pasażerów, w szczególności dojeżdżającej do szkół młodzieży .