Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 15 listopada 2019

Pożegnaliśmy doktora Bogdana Zbyszyńskiego

11.03.2018 14:00:00

W wieku 67 lat zmarł znany ciechanowski lekarz Bogdan Dariusz Zbyszyński. Kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych, a także radny powiatowy w latach 2006-2010. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę (10 marca) w parafii św. Tekli.

Zmarłego społecznika, lekarza pożegnali najbliżsi, środowisko medyczne, pacjenci oraz przyjaciele i sąsiedzi. 
Bogdan Zbyszyński w 1975 roku ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Trzy lata później uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych I stopnia, w 1984 roku stopnia II. Tytuł specjalisty w zakresie kardiologii uzyskał w 1991 roku. 
Całe swoje życie zawodowe związał z ciechanowskim szpitalem. Pracował w oddziale wewnętrznym, a po utworzeniu oddziału kardiologii stał się  liderem zespołu lekarskiego.
Przez wiele lat pełnił  funkcję  ordynatora oddziału kardiologicznego. - W trakcie swojej kilkudziesięcioletniej pracy zawodowej doktor Zbyszyński  uratował życie i zdrowie tysiącom ciechanowian. Swoją wiedzą, umiejętnościami, życzliwością i skromnością budował pozytywny wizerunek lekarza – humanisty, niosącego bezinteresowną pomoc wszystkim - mówił podczas uroczystości pożegnalnych dyrektor szpitala Andrzej Kamasa.

Więcej we wtorkowym wydaniu gazety.

autor: kak

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Policja docenia pracowników cywilnych

    Fot. K. Kowalski Zobacz galerie...

  • Bez bramek (ale ciekawie) w Makowie

    W sobotę w Makowie Mazowieckim w przedostatnim meczu rundy jesiennej zmierzyły się drużyny Makowianki i MKS Przasnysz Zobacz galerie...

  • Jurand wygrywa w Koszalinie

    To dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo Juranda Ciechanów odkąd ciechanowianie wrócili do pierwszej ligi Zobacz galerie...