Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 13 grudnia 2019

Policja szuka sprawców włamań

13.03.2018 14:30:00

Na terenie powiatu ciechanowskiego doszło do kolejnych trzech włamań do domów jednorodzinnych. Sposób działania sprawców jest bardzo podobny.

Złodzieje działają w dzień, a do środka domów dostają się poprzez wyłamanie drzwi tarasowych albo okna. Ich łupem padają pieniądze, biżuteria,  sprzęt elektroniczny, czy też instalacja w przypadku domów w budowie. 

Policja szuka sprawców włamań do domów jednorodzinnych. Jednocześnie apeluje o zwrócenie uwagi na obce osoby, których zachowanie wzbudza podejrzenie oraz pojazdy, które poruszają się w rejonie osiedli.

- W każdej sytuacji, kiedy widzimy lub słyszymy coś niepokojącego, dzwońmy na policję. Widząc zagrożenie, nie narażajmy się sami, nie płoszmy przestępców, a natychmiast dzwońmy na policję. Policjanci bowiem sprawdzą każdy sygnał, jak najszybsze zgłoszenie na policję pozwoli wykonać odpowiednie czynności. W przypadku zauważenia podejrzanych osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym policję pod nr telefonu 997 lub 112. O swoich podejrzeniach możemy również poinformować dzielnicowego - informuje rzeczniczka ciechanowskiej komendy Jolanta Bym.

Szerzej na ten ten temat w najblizszym wydaniu TC.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz