Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 25 stycznia 2020

Ciechanowskie Dni Promocji Zdrowia

10.05.2018 10:30:00

W ramach organizowanych przez sanepid, miasto oraz szpital Ciechanowskich Dni Promocji Zdrowia odbędzie się szereg prozdrowotnych wydarzeń: konferencja dotycząca zdrowego stylu życia, Targi sportu, zdrowia i urody oraz „Bieg po zdrowie”. Udział jest bezpłatny. Tygodnik Ciechanowski objął patronat nad tą imprezą.

Jak informuje urząd miasta, w piątek, 11 maja, o godz. 11.30 w auli przy ul. Kraszewskiego 8A zaplanowana jest „Konferencja zdrowego stylu życia”. Wśród głównych tematów znajdzie się m.in. rola żywienia oraz uzależnienie od gier komputerowych i internetu, uznane za jednostkę chorobową.

W gronie wykładowców będą: prof. dr hab. Mirosław Jarosz, dr Katarzyna Wolnicka i Anna Taraszewska z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie oraz Agnieszka Taper z Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie. Konferencja skierowana będzie przede wszystkim do nauczycieli, pedagogów, rodziców i opiekunów, studentów kierunków pedagogicznych oraz seniorów.

Dwa dni (piątek i sobota) w hali sportowej przy ul. Kraszewskiego 8 potrwają Targi sportu, zdrowia i urody. Uroczyste otwarcie odbędzie się 11 maja o godz. 14.00. Wystawcy zaprezentują produkty i usługi z zakresu urody, sportu, dietetyki, profilaktyki i medycyny.

Odwiedzający będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych badań profilaktycznych (badanie poziomu cukru, cholesterolu we krwi, badanie słuchu), zasięgnąć darmowych porad u dietetyków, sprawdzić skład ciała i stan skóry, dobrać kosmetyki do makijażu i pielęgnacji. Zaplanowane są także występy artystyczne, sportowe atrakcje, miasteczko ruchu drogowego oraz pokazy strażackie. Przewidziano losowania nagród, ufundowanych przez wystawców. Pierwszego dnia stoiska będzie można odwiedzać do godz. 17.00, drugiego – w godz. 9.00-13.00.

Po zakończeniu targów, w sobotę o godz. 13.00, spod hali przy ul. Kraszewskiego 8 wystartuje „Bieg po zdrowie”. Nie będzie to wyścig, a wydarzenie rekreacyjne, bez pomiaru czasu. Uczestnicy pobiegną przy Kanałach, następnie ulicami Kargoszyńską i Kraszewskiego. Udział w biegu mogą wziąć dzieci i dorośli. Przewidziano dwa dystanse: 1,5 i 3 km.

Przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nagrodzony zostanie najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu oraz najliczniejsza grupa promująca zdrowy styl życia. Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny – będzie można wesprzeć 11-letniego Kacpra, mieszkańca Ciechanowa, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz