Tygodnik Ciechanowski

Środa, 18 września 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Budują boisko, odkryli starożytną osadę?

15.05.2018 16:00:00

Podczas przebudowy boiska sportowego w Opinogórze okazało się, że w miejscu, w którym ono się znajduje, w starożytności mogła istnieć osada.

4 maja do opinogórskiego Urzędu Gminy trafiło pismo z ciechanowskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków wstrzymujące na okres miesiąca wszelkie roboty związane z budową boiska i nakazujące gminie przeprowadzenie na wspomnianym terenie badań archeologicznych.Archeolog Marek Gierlach, obserwując trwające prace zimne, zauważył fragment naczynia glinianego. O fakcie tym natychmiast powiadomił Urzędu Ochrony Zabytków i wójta opinogórskiej gminy Piotra Czyżyka. Dzień później pracownik wspomnianej instytucji udał się we wskazane miejsce i dokonał jego oględzin. Na powierzchni boiska, z którego zdarta została darń, zauważył trzy paleniska zawierające kamienie, a w przestrzeni miedzy nimi natrafił na fragmenty starożytnych naczyń glinianych i kości.

Więcej w "TC" z 15 maja. 

autor: K. Kowalski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz