Tygodnik Ciechanowski

Środa, 26 lutego 2020

fot. Roman Nadaj
fot. Roman Nadaj

Będą bić dwa rekordy

24.05.2018 19:00:00

27 maja na Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie odbędzie sie próba ustanowienia Rekordu Polski i Rekordu Guinnessa w ilości ludzi przebranych za rycerzy. Początek godz. 16.00.

Jak informuje Alicja Gąsiorowska, aby uczestniczyć w Rekordzie Polski trzeba posiadać: kostium rycerza, składający się z następujących elementów: miecz, tarcza, hełm, zbroja lub jej elementy bądź inny strój rycerski. Elementy stroju i uzbrojenia nie mogą być wykonane z papieru.

Organizatorzy przygotowali różne „rycerskie” zabawy i konkursy, bicie monet a także nabór do bractwa Chorągwi Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej.

Zwieńczeniem Rekordu Polski i Rekordu Guinnessa w ilości ludzi przebranych za rycerzy będzie salwa armatnia.

Organizatorami imprezy jest Społeczny Komitet Organizacyjny Imprezy VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus pod przewodnictwem Alicji Gąsiorowskiej, współorganizatorem Biuro Rekordów zaś partnerem Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej.

Dalszy ciąg tej imprezy - 8 czerwca. Będzie to już ośmy ciechanowski "Wrzuć na luz i jeszcze plus". Dzięki barwnemu korowodowi przebierańców znajdziemy się "Na dworze królewskim", który poprowadzą rycerze. Na Placu Jana Pawła II nastąpi uroczyste odsłonięcie Pomnika Pierwszego Ciechanowskiego Rycerzyka i od tej pory Ciechanów stanie się Miastem Rycerzy i Rekordów Guinnessa. Przewidziano walki rycerskie, repryzę "O rękę Białogłowej", zabawy, konkursy, koncerty zespołów wokalno-instrumentalnych i występ Teatru Ognia.

Już dziś organizatorzy zapraszają do konkursu fotograficznego, gdzie głównymi nagrodami będzie wycieczka do Wiednia czy weekend nad morzem.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz