Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 18 lutego 2020

fot. Roman Nadaj
fot. Roman Nadaj

Dni Ciechanowa z trzema zespołami

21.06.2018 12:00:00

Sporo będzie się działo w Ciechanowie w najbliższy weekend. Wszystko za sprawą Dni Miasta. W sobotę od godz. 18. zagrają trzy znane zespoły muzyczne. Niedziela - prozdrowotna i rekreacyjna.

W sobotę, 23 czerwca, o godz. 18.rozpoczną się koncertowe Dni Ciechanowa. Na błoniach zamkowych zagrają: Feel, Skaldowie i Trubadurzy. Będą przygotowane atrakcje dla dzieci i dorosłych. Przed koncertami oraz pomiędzy pierwszymi dwoma występami, dla chętnych, zaplanowany jest festiwal kolorów, polegający na obsypywaniu się różnobarwnym proszkiem.

W niedzielę, 24 czerwca, o godz. 12. na miejskim stadionie odbędzie się charytatywny mecz z Gwiazdami. Wśród zawodników reprezentacji artystów będą m. in. Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski, Marcin Mroczek, Rafał Mroczek, Michał Koterski, Piotr Zelt, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Bilguun Ariunbaatar. RAP zmierzy się z ciechanowską drużyną składającą się głównie z samorządowców, urzędników, przedsiębiorców. W roli trenera wystąpi Roman Kosecki.

Mecz będzie komentował Tomasz Zimoch. Dla publiczności zostaną zorganizowane konkursy i pokazy, a po meczu będzie można robić sobie zdjęcia z artystami czy wziąć autografy. Jak informuje Urząd MiastaNa teren strefy nie można wnosić alkoholu. W jej obrębie będzie możliwość zakupu piwa. Strefa Kibica będzie tworzona na wszystkie mecze z udziałem polskiej reprezentacji, rozgrywane podczas mundialu., mecz będzie miał cel charytatywny. Biletem wstępu będzie datek do puszki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz 14-letniego Mateusza z Ciechanowa, dotkniętego autyzmem, wieloletniego podopiecznego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

. Wejście na stadion będzie możliwe od strony ul. 3 Maja (obok „Klasztorka”), do dyspozycji będzie parking MOSiR od strony ul. Augustiańskiej.

Również w niedzielę, 24 czerwca, od godz. 11. wolontariusze we współpracy z DKMS zorganizują strefę ANTY-RAK, gdzie prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Prowadzona będzie także zbiórka na rzecz Fundacji Hematologii rodziny Bogdani oraz Fundacji Odzyskać Radość, jak również zbiórka nakrętek dla niepełnosprawnego Gabrysia. W godz. 11-15. przewidziane jest cięcie włosów na peruki dla Stowarzyszenia Mówimy NIEboRAKOWI.

O godz. 16. na ulicy Warszawskiej (od strony pl. Jana Pawła) ruszy V Ciechanowski Bieg Przeciwko Białaczce.  Dni Miasta zamknie strefa kibica przed ratuszem.

O godz. 20. na wielkim ekranie wyświetlany będzie mecz Polska-Kolumbia. Wstęp na strefę jest bezpłatny. Przygotowany zostanie darmowy poczęstunek.

Głównymi organizatorami Dni Ciechanowa są: Urząd Miasta Ciechanów i Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz