Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 16 lipca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Sofidel w Ciechanowie - strajk ostrzegawczy i pikieta: Załoga zakładu domaga się podwyżki płac

11.09.2018 14:16:49

W poniedziałek, 3 września, po południu w Ciechanowie w należącym do spółki Sofidel Polska zakładzie produkującym papierowe artykuły gospodarstwa domowego odbył się dwugodzinny strajk ostrzegawczy.

Dyrekcja firmy – zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych – została o nim zawiadomiona pięć dni wcześniej.

W tym samym czasie przed fabryką komisja zakładowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” zorganizowała wspierającą strajkujących pikietę. Wzięli w niej udział pracownicy, którzy w tym czasie mieli wolne. Załoga zakładu domaga się podwyżki płac.

Strajk i pikieta odbyły się między godz. 13.00 a 15.00. Przewodniczący zakładowej „S” Piotr Kurowski powiedział nam, że strajk i protestacyjna pikieta przebiegały bardzo spokojnie.

Decyzja o zorganizowaniu strajku ostrzegawczego podjęta została pod koniec sierpnia po referendum przeprowadzonym wśród załogi. Do udziału w nim uprawnione były 393 osoby, ale z prawa tego skorzystały 223, czyli 57 procent ogółu zatrudnionych. Wszystkie oddane głosy były ważne. Za przeprowadzeniem strajku ostrzegawczego opowiedziało się 221 pracowników (99,1 proc. głosujących), przeciwko były 2 osoby (0,9 proc.).

Cały artykuł w aktualnym numerze TC z 11 września br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz