Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 października 2019

fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta

Gotowe podświetlenie wieży

19.10.2018 11:15:00

Zrewitalizowana wieża ciśnień została podświetlona. Wczoraj wieczorem odbyła się prezentacja różnych programów. Możliwe będą wielobarwne podświetlenia okolicznościowe, np. patriotyczne, bądź świąteczne.

Jak informuje Urząd Miasta, wokół wieży zamontowanych zostało 6 słupów z lampami, które doświetlają torus. Na samej konstrukcji pojawiło się 36 lamp. Zastosowano energooszczędne lampy ledowe.

Prace budowalne, związane z inwestycją w wieżę ciśnień i jej otoczeniem, są na końcowym etapie. Sama konstrukcja jest gotowa – przeszła czyszczenie i malowanie, a torus został obłożony nową blachą tytanowo-cynkową. Wokół wieży budowana jest fontanna – montowany jest kamień oraz dysze.

Wykańczany jest budynek, który powstał obok wieży. Wyszlifowane są posadzki, trwa montaż podwieszanych sufitów i malowanie ścian. Pozostał tzw. biały montaż i wykończenie schodów. Na zewnątrz gotowa jest elewacja, przygotowano zielony dach. Do wykonania są obróbki blacharskie i barierki.

autor: rom

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • monika, 2018-11-23 09:47:48
    Symbol miasta
    Świetny pomysł!!!! Urodziłam się w Ciechanowie, latami podróżowałam do szkoły mieszczącej się właśnie w tym mieście. Co dzień przez okna autobusu zadzierałam brodę i patrzyłam na wieżę. Dla mnie wieża jest symbolem Ciechanowa i symbolem mojej młodości.