Tygodnik Ciechanowski

Środa, 26 lutego 2020

W Żurominie wolą "Kler" od "Wyklętego"

13.11.2018 11:00:00

Przy komplecie widzów od 8 do 12 listopada w żuromińskim kinie wyświetlany był „Kler”. Z przerwą na 11 listopada. Były naciski, aby tego dnia zaniechać projekcji obrazu Wojciecha Smarzowskiego i pokazać film patriotyczny. Z czyjej strony?

 W repertuarze pojawił się „Wyklęty”. Zaplanowano dwa seanse. W przeddzień Święta Niepodległości na ten obraz można było kupić bilet bez przeszkód. Ale nikt nie był zainteresowany.

Gdy przed piątkowym seansem, 9 listopada, pojawiłem się w kinie „Ton” Marta Kwiatkowska, zajmująca się sprzedażą biletów, potwierdziła, że nie ma chętnych na  „Wyklętego”, jest natomiast ogromne zainteresowanie „Klerem”. Na monitorze wskazała rozkład miejsc zajętych na seans o godzi. 20. Tylko jedno było wolne, ale i na nie za chwilę znalazł się chętny. Powiedziała, że 8 listopada na dwóch zaplanowanych tego dnia seansach był komplet widzów, 9 listopada odbył się  jeden seans przy pełnej widowni. Na 10 i 12 listopada nie było już biletów

wd

autor: red

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

  • komentator, 2018-11-13 17:43:27
    o filmie
    Ktoś rozsądny najwyraźniej uświadomił dyrektorowi, któremu zabrakło należytej wrażliwości oraz poczucia zwykłej ludzkiej przyzwoitości, co wypada wyświetlać w dzień 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę wkład duchowieństwa polskiego i religii w zachowaniu ducha narodowego. Facet ma z tym ewidentnie problem i braki z historii. Film jak napisano w artykule grano kilka dni, więc jeśli nie zagrano w tej jeden wyjątkowy dzień to bardzo dobrze. Ciekawostka; dyrektor kina podobno startował z list PIS-u do rady gminy bodajże w Lidzbarku - nie został wybrany.
  • he he, 2018-11-15 19:17:34
    o komentatorze
    Bieda z rozumem się pogodzić nie może i pisze pierdoły Nie każdy ma chęć świętować przy wyklętym lud woli kler obejrzeć...