Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 21 stycznia 2020

Nie bądźmy obojętni, zapobiegajmy wychłodzeniom

10.01.2019 00:00:00

Temperatura na zewnątrz - zarówno w nocy jak i w dzień – utrzymuje się zdecydowanie poniżej zera. Takie ochłodzenie może być szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. Mogą go doświadczyć osoby żyjące w bardzo trudnych warunkach czy osoby bezdomne.

Policjanci – szczególnie dzielnicowi - sprawdzają różne miejsca i oferują osobom bez domów skorzystanie z ośrodków dla osób bezdomnych. Pomóc im w tym może każdy, kto ma wiedzę o osobie potrzebującej pomocy, wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112.

Takie zgłoszenia wpływają od osób postronnych, ale również od samych bezdomnych. Tego typu informacje zazwyczaj wpływają w godzinach wieczornych bądź w nocy.

Od początku grudnia 2018 r. ciechanowscy funkcjonariusze pomogli dostać się do ośrodka dla osób bezdomnych już 8 osobom.Podczas podejmowanych interwencji, funkcjonariusze przewożą takie osoby także do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, gdyż często są to osoby nietrzeźwe, które na mrozie siedzą w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach. Działający w ich organizmie alkohol sprawia, że nie czują one zimna i dlatego są narażone na śmierć.

By dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy konieczne jest zaangażowanie każdego z nas. Dodatkowym narzędziem, poprzez które możemy poinformować policję gdzie przebywają osoby bezdomne jest KMZB Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Umieszczając na mapie zgłoszenie „Bezdomność” poinformujemy policję o miejscu gdzie ktoś może potrzebować pomocy.

IK

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz