Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 21 lipca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Kontekst. Wiosna może namieszać

12.02.2019 10:30:00

Na początku lutego w naszym kraju zawitała wiosna. Wiosna Biedronia. No może „zawitała” to przesada. Raczej zatliła się w pewnych rejonach kraju, wykiełkowała w Słupsku, a najwięcej jej objawów zobaczyliśmy na razie pod dachem – na warszawskim Torwarze.

- Wiosna! Bo Polsce potrzeba rozkwitu. Bo wiosną robi się porządki. Bo wiosna nie wyklucza. Bo wiosny nie da się zatrzymać. Chcemy zmiany! Chcemy nowej polityki, na nowe czasy! Dlatego już czas, czas na „Wiosnę"! – przekonywał swoich sympatyków poetycko lider nowego ruchu politycznego, niedawny prezydent Słupska Robert Biedroń. A oni odpowiadali – głośno i entuzjastycznie: „Czas na wiosnę!”.
Piękne? Niezłe. Przede wszystkim inne niż dotychczasowe konwencje partyjne, nudne i nadęte. Ale sam Biedroń jest też inny. Posiada niewątpliwie charyzmę trybuna ludowego, ma umiejętność zjednywania sobie ludzi. W dyskusjach, na spotkaniach, zarówno z sympatykami jak i oponentami, wydaje się być autentyczny, a przy tym pozbawiony agresji. Jest też uwielbiany przez młodych użytkowników mediów społecznościowych, o dziwo, nie ma tam zbyt wielu nienawistnych komentarzy.
To wszystko są niewątpliwe atuty nowego lidera partyjnego, który dołączył do grona zużytych już mocno twarzy polskiej elity politycznej. I mam nadzieję, że nieźle w tym skostniałym, dwubiegunowym układzie namiesza. 

RM

 Cały tekst w aktualnym wydaniu TC

autor: red

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • LEW, 2019-02-13 13:22:19
    BŁAZENADA
    tzw. WIOSNA--to wymysł GEBELSÓWKI pis-lamskiej--DZIAŁU PROPAGANDY RZESZY CWANIAKÓW PARTYJNYCH--dla zabrania GŁOSÓW OPOZYCJI w kolejnych wyborach---STOŁKI OBIECANE-PODZIELONE--a teraz RŻNĄ GŁUPA wobec NAIWNEGO SUWERENA--