Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 21 stycznia 2020


Nie oddamy Klektusia!

21.03.2019 10:00:00

Do sołtysa we wsi Rutki Marszewice przyjechały wczoraj dwie pracownice RDOŚ w Ciechanowie i zażądały wydania boćka. Argumentowały,że tego ptaka bez zgody Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska przetrzymywać nie można. Takie mamy w Polsce przepisy. Pracownice administracji natychmiast chciały zabrać Klektusia od opiekunów (o historii boćka piszemy w aktualnym wydaniu Tygodnika). Ciechanowskiego).

Okazało się, że urzędniczki nie miały żadnego pisma (decyzji)  w tej sprawie. Chciały jedynie dać zwykłe pokwitowanie. Opiekunowie się nie zgodzili.

Dziwni nas nadgorliwość RDOŚ. Nieważne, że bocian znalazł u państwa Klimkiewiczów azyl, że ma dobrą opiekę, nikt go nie więzi, po podwórku chodzi swobodnie, a brama nawet nie jest zamknięta. Tu Klektuś jest u siebie,  w swoim środowisku. Gdyby był zdrowy zapewne by rezydował w miejscowym gnieździe.

Nie liczy się to  to, że małżeństwo ponad trzy lata temu uratowało mu życie, zapewniło pomoc weterynaryjną  i do dziś sumiennie się nim opiekuje, jak tylko potrafi.

Wychodzi na to, że w całej sprawie niechcący zawinił..."TC", bo napisał, że w ogóle taki bociek istnieje. Przypominamy więc, że 3 lata temu nie było komu się nim zaopiekować.

Czy przepisy  przystają do rzeczywistości? Szerzej na ten temat w kolejnym wydaniu TC.

Red.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz