Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 22 września 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com
fot. Roman Nadaj
fot. Roman Nadaj

Matura z polskiego: Większość wybrała rozprawkę

06.05.2019 16:00:00

Dziś rano maturzyści pisali egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Większość z nich zdecydowała się na rozprawkę nawiązująca do trzeciej części Dziadów Adam Mickiewicza.

Większość maturzystów zdecydowała się pisać na ten temat:

"Czym dla człowieka może być wolność? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie odwołując się do podanego fragmentu Dziadów cz. 3 całego dramatu oraz wybranego tekstu kultury". 

 Temat rozprawki piszący maturę z j. polskiego uznali za "bezpieczniejszy" od analizy tekstu poetyckiego - interpretacji wiersza "Samotność Anny Świrszczyńskiej. 

Po południu maturzyści zdawali język polski na poziomie rozszerzonym. 

Jutro rano rozpoczyna się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Z egzaminem z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym abiturienci zmierzą się w czwartek rano. 

Na zdjęciu maturzyści z I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie podczas porannego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. 

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz