Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 20 sierpnia 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com
fot. Robert Kowalewski/Centrum Nauki Kopernik
fot. Robert Kowalewski/Centrum Nauki Kopernik

Mobilne planetarium przyjechało do Regimina

15.05.2019 11:30:00

Prawie 420 dzieci z kilku szkół podstawowych powiatu ciechanowskiego odwiedziło mobilne planetarium, które przez dwa dni – w ramach projektu „Nauka dla Ciebie” - gościło w Regiminie.

Wspomniane planetarium to duży namiot z dachem w kształcie kopuły o średnicy 5 metrów. W jego wnętrzu jednocześnie może przebywać 30 – 35 osób.

Na półokrągłym „suficie” namiotu widzowie mogą oglądać pokazy astronomiczne omawiane na żywo przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik.

- Uważam, że jest to bardzo pożyteczny i potrzebny projekt edukacyjny. Dzieci mogły odwiedzić planetarium nie wyjeżdżając do Torunia, Olsztyna albo innego dużego miasta. Wszystkie mieszczące się w nim atrakcje miały na wyciagnięcie ręki. Wśród uczestników zajęć była zarówno młodzież z klas gimnazjalnych jak i przedszkolaki. Warto podkreślić, że sposób prowadzenia zajęć był dostosowany do wieku przebywających w planetarium dzieci – mówi Jolanta Drozd, dyrektor SP w Regiminie.

Więcej w „TC” z 21 maja.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz