Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 20 lutego 2020

LO w Glinojecku: będą pierwszaki, szkoła przetrwa…

03.07.2019 15:10:00

Rekrutacja uczniów do klasy pierwszej ważna jest w każdej szkole średniej. Ale w Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Stanisława Reymonta w Glinojecku ma ona wyjątkowe znaczenie. Bo jeśli nie będzie pierwszaków, szkoła może zostać likwidowana.

Rok szkolny 2019/2020 będzie rokiem szczególnym w szkołach średnich. 1 września 2019 r. pójdą bowiem do klas pierwszych aż dwa roczniki uczniów: absolwenci trzecich klas gimnazjalnych i absolwenci klas ósmych szkół podstawowych.

- Na pewno utworzona zostanie klasa pierwsza dla ósmoklasistów. Wstępnie chęć kontynuowania nauki w naszej szkole wyraziło kilkanaście osób. Gorzej wygląda sytuacja wśród młodzieży po gimnazjum. W tej grupie mamy mniej niż 10 kandydatów do klasy pierwszej. Dlatego jej utworzenie jest niepewne – mówi dyrektor szkoły Wiesław Mostowy.

Obecnie LO w Glinojecku ma tylko 9 uczniów (z klasy III). Klasy II nie ma, ponieważ rok temu – z powodu braku chętnych - nie udał się w tym roczniku utworzyć klasy. Podczas prowadzonego wówczas naboru zgłosiło się bowiem tylko 5 absolwentów gimnazjów.

Więcej w „TC” z 2 lipca.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz