Tygodnik Ciechanowski

Środa, 18 września 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Uwaga: więcej maszyn rolniczych na drogach

30.07.2019 14:10:00

Gdy przychodzi czas żniw, na drogach pojawia się więcej ciągników i maszyn rolniczych. I dochodzi do większej liczby wypadków z ich udziałem.

W piątek, 19 lipca, ok. godz. 15.30, na wąskiej drodze gminnej między miejscowościami Dzbonie a Kołaki Kwasy (gm. Opinogóra) doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została 24-letnia ciechanowianka. Kobieta kierująca oplem combo straciła panowanie nad samochodem podczas mijania się z jadącym drogą kombajnem do zbioru zboża.

Ciechanowska policja prowadzi w tej sprawie postępowanie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia i ustalenie przyczyn. Ale już dziś wiadomo, że obydwa pojazdy nawet się nie dotknęły, a kombajn jechał z rozłożonym tzw. hederem, co w świetle obowiązujących przepisów jest wykroczeniem.

Warto wiedzieć, że traktory i maszyny rolnicze mają takie same prawa na drodze publicznej jak inne pojazdy. Pod warunkiem, że pojazd jest sprawny technicznie, a za jego kierownicą siedzi osoba posiadająca prawo jazdy. W pewnym zakresie mają nawet większe prawa. Samochód może ciągnąć tylko jedną przyczepę, a ciągnik rolniczy dwie.

Więcej w „TC” z 30 lipca.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz