Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 29 lutego 2020

fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Zapłaciliśmy prawie 78 mln zł podatku

30.07.2019 16:10:00

Rozmowa z Tomaszem Sadowskim, naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Ciechanowie

- Ostatniego kwietnia minął termin rozliczenia PIT-u, czyli podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2018. Jak rozliczają się mieszkańcy powiatu ciechanowskiego? W tradycyjny sposób, czy przez Internet?

- Do Urzędu Skarbowego w Ciechanowie wpłynęło 40.867 zeznań podatkowych. Zdecydowana większość, bo 85 procent wszystkich PIT-ów została przesłana za pośrednictwem Internetu.

- Ministerstwo Finansów w tym roku uruchomiło nową usługę „Twój e-PIT”. Dużo osób skorzystało z tej formy rozliczenia?

- Za pośrednictwem nowej usługi wpłynęło do naszego urzędu 15.491 sztuk PIT-ów, co stanowi 44 proc. zeznań podatkowych złożonych drogą elektroniczną. Przytoczone liczby świadczą o dużym zainteresowaniu podatników nową usługą oraz przesyłaniem PIT za pośrednictwem Internetu. Należy dodać, że od wielu lat w naszym urzędzie propagujemy elektroniczną formę składania zeznań podatkowych. W sezonie składania PIT uruchamiamy dodatkowe stanowiska w urzędzie, przy których podatnicy wypełniając obowiązek podatkowy mogą skorzystać z pomocy pracownika urzędu.

- Czy mieszkańcy powiatu rozliczają swoje PIT-y w terminie? Czy czekają do ostatniej chwili?

- Podatnicy z terenu powiatu ciechanowskiego w zdecydowanej większości rozliczają PIT w okresie od 15 lutego do końca marca.

Cały wywiad w „TC” z 30 lipca.

autor: K. Kowalski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz