Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 21 września 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com
fot. PIW Ciechanów
fot. PIW Ciechanów

Znaleźli 14 padłych dzików

02.08.2019 12:15:00

W czwartek, 1 sierpnia, od godz. 6.00 do godz. 12.00, prawie 50-osobowa grupa żołnierzy i myśliwych przeszukała 70 ha lasów i pól wokół miejscowości Rutki Głowice (gmina wiejska Ciechanów).

Nie było w tym przypadku, ponieważ właśnie w pobliżu tej miejscowości na początku lipca odstrzelony został młody dzik u które po raz pierwszy stwierdzono obecność wirusa ASF na terenie powiatu ciechanowskiego.

W akcji udział wzięło 27 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, 12 myśliwych, miejscowy leśniczy i 2 przedstawicieli Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ciechanowie.

Znalezionych zostało 13 padłych dzików. 14 dzika znalazł mieszkający w tej okolicy rolnik. Łącznie od początku lipca na terenie powiatu ciechanowskiego znaleziono ok. 30 dzików zarażonych wirusem ASF.

Jak powiedział nam powiatowy lekarz weterynarii w Ciechanowie Mariusz Dobosz, obecnie służby weterynaryjne koncentrują się na badaniu próbek od świń, które są sprzedawane i kupowane przez rolników mieszkających w powiecie.

Więcej w „TC” z 6 sierpnia.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz