Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 29 lutego 2020

fot. Gimnazjum w Lutocinie (Google Street View)
fot. Gimnazjum w Lutocinie (Google Street View)

Stołówka w budynku gimnazjum

07.09.2019 10:00:00

Ostatni rocznik wygaszanych gimnazjów opuścił szkolne mury. W większości miejscowości budynki gimnazjów były połączone ze szkołami podstawowymi, jednak w Lutocinie gimnazjum funkcjonowało w oddzielnym obiekcie.

 Jak informuje wójt Jacek Kołodziejski, od września tego roku w budynku po dawnym gimnazjum będą się odbywać zajęcia dla uczniów dwóch klas VI, jednej VII i dwóch VIII szkoły podstawowej. - Chcielibyśmy tak zorganizować pracę szkoły, aby w tym budynku uczyły się klasy IV-VIII, natomiast w szkole podstawowej byliby uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki - informuje wójt.

Budynek po byłym gimnazjum ma dużą salę gimnastyczną, jednak brakuje w nim stołówki i odpowiedniego zaplecza sanitarnego. Zdaniem Jacka Kołodziejskiego dla starszych uczniów nie jest to duży problem, ponieważ zaobserwowano, że często rezygnowali oni ze szkolnej zupy. Jednak w przypadku dzieci z klas IV-V mogłoby być inaczej, dlatego gmina pracuje nad optymalnym rozwiązaniem żywienia uczniów.

- Jeśli będzie taka potrzeba, zorganizujemy catering, jednak w przyszłości planujemy urządzić w tym budynku stołówkę - zapewnia Jacek Kołodziejski.

Gmina ma otrzymać 47,5 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego na wyposażenie pracowni językowej w SP w Lutocinie.

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz