Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 22 września 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Kolejny skandal na zakończenie remontu: Nielegalny tunel

04.02.2007 08:00:00

Do użytku został wreszcie oddany remontowany tunel średnicowy w Warszawie. Dwa i pół miesiąca po terminie jego podmiejską częścią pojechały pierwsze pociągi Kolei Mazowieckich. Pasażerowie mogą wreszcie, bez konieczności przesiadki na Dworcu Wschodnim lub Zachodnim, dotrzeć do centrum Warszawy.
Od 1 lipca ub.r.  pociągi Kolei Mazowieckich z kierunku wschodniego rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Warszawa Wschodnia.
W pochodzącym z 1933 r. tunelu o długo?ci 2310 metrów remont objął korektę ułożenia torów kolejowych, budowę nowego systemu odwodnienia torowiska i konstrukcji nośnej tunelu, zabezpieczenie przeciwpożarowe oraz zabezpieczenie tunelu przed drganiami i hałasem. Po zakończeniu prac remontowych pociągi już nie wloką się w tunelu jak dawniej. Zamiast z prędkością 20 km/godz. jadą trzy razy szybciej i mogą kursować tunelem co trzy minuty.
Okazało się jednak, że tunel otwarto bez zezwolenia i przez pół dnia pociągi jeździły... nielegalnie, ponieważ najpierw ruszyły poci

autor: M.Barwicka

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz