Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 25 lutego 2020

Przasnysz: Rynek jak pudełko czekoladek

11.09.2008 00:54:24

Zastępca burmistrza Przasnysza Wiesława Helwak mówi, ze da na msze, kiedy przejdzie wniosek o modernizację przasnyskiego ratusza i jego otoczenia. Chętnie pójdziemy na tę msze, ale póki co do 15 września trzeba złożyć wniosek o dofinansowanie projektu rewitalizacji.

Projekt jest on już gotowy, a składa się z dziesiątków dokumentów złożonych w opasłych teczkach. Widać ogromną pracę urzędników i projektantów.
Przasnysz wystartuje w dużej konkurencji do podziału 77 mln zł w dziale: kultura. Wartość projektu – 9,5 mln zł. Już z tego zestawienia widać, że nie będzie łatwo sięgnąć po pieniądze, które mogą odmienić oblicze miasta. Władze chciałyby całkowicie wyremontować ratusz, gdzie na powierzchni 700 m kw. rozgościłoby się muzeum (do tej pory gnieździ się na 160 m kw). Cześć budynku zostałaby przeznaczona na cele komercyjne, aby uzyskać wpływy potrzebne dla utrzymanie obiektu.
Remont ratusza pochłonie prawie połowę wnioskowanej sumy. Ważne jest także otoczenie obiektu. Plan zawiera wyłożenie rynku kostką granitową. Jeżeli do tego dodamy stylowe lampy oraz elementy małej architektury, to centrum miasta będzie wyglądać jak pudełko czekoladek. I o to warto się bić w konkurencji z innymi miastami.
-S prawy odnowy przasnyskiego rynku nie odpuszczę, to jest nasz najważniejszy cel – mówi zdecydowanie burmistrz Waldemar Trochimiuk, a my będziemy trzymać kciuki za powodzenie inwestycji, która może Przasnyszowi przywrócić blask.

Wiecej w numerze 36 TC z 2 września 2008 r.

autor: WH

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz