Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 27 lutego 2020

Posłowie od nas też się usprawiedliwiali

07.10.2008 18:00:00

Były minister skarbu Wojciech Jasiński i poseł Marek Opioła znaleźli się na liście posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy w lipcu i sierpniu demonstracyjnie wyszli z sali obrad, a potem chcąc otrzymać 300-złotową dietę na udział w obradach przysłali usprawiedliwienia.

Na liście posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy w czerwcu i lipcu podczas burzliwych posiedzeń Sejmu kilka razy – nie zgadzając się z decyzjami marszałka izby - demonstracyjnie wyszli z sali obrad, a potem chcąc otrzymać 300-złotową dietę na udział w obradach, przysłali do kancelarii Sejmu usprawiedliwienia, są także parlamentarzyści z naszego okręgu wyborczego

Wśród 27 posłów PiS figurujących na liście, których usprawiedliwienia wraz z dokumentacją zostały decyzją prezydium Sejmu przekazane do Komisji Etyki Poselskiej, obok m.in. Jarosława Kaczyńskiego i Ludwika Dorna, są też nazwiska byłego ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego i posła Marka Opioły. W przypadku dwóch ostatnich polityków, prezydium Sejmu ma wątpliwości co do usprawiedliwień tłumaczących nieobecność posłów na posiedzeniach, które odbyły się 13 czerwca oraz 9 i 11 lipca 2008 r.
Mimo kilkakrotnie podejmowanych prób, nie udało się nam dowiedzieć, co mają do powiedzenia na ten temat posłowie Jasiński i Opioła.

TC 40 z 30 września 2008 r.

autor: KRZYSZTOF KOWALSKI

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz