Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 25 lutego 2020

fot. KWP
fot. KWP

Policja rozbiła grupę narkotykowych dilerów

06.11.2008 13:08:23

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu we współpracy z prokuraturą zatrzymali w Ciechanowie 26 mężczyzn, których podejrzewa się o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Ta akcja policji i wcześniejsze zatrzymania spowodowały całkowitą likwidację tej grupy przestępczej.

Policjanci rano weszli jednocześnie do 30 mieszkań na terenie Ciechanowa i zatrzymali 26 osób. Początkiem działań było zatrzymanie w październiku 6 mężczyzn, którzy wracając z Holandii w samochodach przewozili susz konopi indyjskich. To oni byli głównymi dostawcami środków odurzających dla zatrzymanych dilerów. Wśród nich był główny organizator całego procederu, 33 letni mężczyzna, który został tymczasowo aresztowany.

Jak wynika z ustaleń policjantów, członkowie rozbitej grupy środki odurzające dostarczali  do dyskotek, pubów i klubów oraz lokalnym dilerom w okolicach Ciechanowa.

W zatrzymaniach wzięło udział 170 funkcjonariuszy Policji, przeszukano 31 mieszkań. Wobec zatrzymanych zastosowano 8 dozorów policyjnych, w 5 przypadkach prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie aresztów tymczasowych. Mężczyznom grożą kary pozbawienia wolności do 10 lat.

Działania Policji i prokuratury wpisują się w ramy programu "Bezpieczne miasta", którego celem jest ograniczanie w małych miastach najbardziej dotkliwej dla społeczeństwa przestępczości.


Więcej w numerze 46 TC z 4 listopada 2008 r.

autor: KWP

Komentarze Internautów (3)dodaj komentarz

 • Marysiek71, 2008-11-06 21:07:40
  Dilerzy ujęci !?
  To dobrze , tylko na jak długo. Po złapanych przyjądzie inna mafia. Może za jakieś 2 lub 5 lat ponownie przyjdzie Policja , CBŚ i "wyczyści" miasto. Do tego czasu ciechanowska Policja będzie mówić , że wytępiła handlarzy i nie ma problemu w szkołach , pubach itp.
 • Dilerzy ujęci!?
  Drogi Marysiek71 ! Jaka mafia, w Ciechanowie nigdy nie powstała, i podejrzewam nie powstanie żadna mafia! Podejrzewam, ze śledztwo będzie się toczyło długo, areszty będą się przeciągać, prokurator poza zeznaniami jednego "świadka" - czyli faktycznie winnego nie będzie miał innych dowodów i sąd z tego powodu skaże te osoby najniższymi wyrokami, skaże, bo gdyby tego nie zrobił mogliby dochodzić odszkodowań za niesłuszne tymczasowe aresztowanie. Współczuję i łączę się z rodzinami aresztowanych, bo to na ich rodzinach się najbardziej odbije - JESTEM Z WAMI CAŁYM SERCEM.
 • thorgall aegirson, 2009-01-07 13:43:10
  POLICJA ROZBIŁA GANG NARKOTYKOWYCH DILERÓW
  jaka mafia ludzie chyba zescie sie naoglądali alfabetu mafi zwykle chlopaki co nic nie zrobili ale ze ich 30 zatrzymali na raz to odrazu mafia i grupa zorganizowana moze jeszcze mieli ze sobą bron granaty i czołg w piwnicy-)