Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 23 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Pułtusk: Dom Kresowy na sprzedaż

15.11.2008 09:40:44

Stowarzyszenie Wspólnota Polska zdecydowało się na sprzedaż Domu Kresowego w Pułtusku w trybie przetargowym. Oferta nie jest korzystna dla gminy, więc nie stanie do przetargu, mimo że wcześniej samorząd zastanawiał się nad kupnem budynku, by wykorzystać go na mieszkania.

Położony przy ul. 3 Maja trzykondygnacyjny podpiwniczony budynek z użytkowym poddaszem powstał w 1993 r. Znajduje się w nim 26 lokali mieszkalnych, w tym 2-,3-,4-pokojowe i jedno – 5-pokojowe. Część użytkowa składa się z 11 pomieszczeń i 9 boksów garażowych. Obecnie budynek służy jako hotel. Jego atut to wejście prowadzące i od ul. 3 Maja, i od kanałku, oraz garaże, minus zaś to położenie przy ruchliwej trasie, którą przejeżdża dużo tirów. 
Pułtuski samorząd liczył, że będzie mógł nabyć nieruchomość w systemie ratalnym lub z zastosowaniem bonifikaty. Kupiony budynek przy 3 Maja zamierzał wykorzystać na cele mieszkaniowe, zaś pomieszczenia użytkowe wynająć. Burmistrz Wojciech Dębski kilkakrotnie spotkał się z przedstawicielami Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”; zapowiadało się, że budynek uda się kupić gminie „w trybie negocjacyjnym” za cenę niższą niż wywoławcza 3.605.000 zł (w tym VAT). Jednak zarząd stowarzyszenia postanowił sprzedać Dom Kresowy w trybie przetargu nieograniczonego, w prasie pojawiły się ogłoszenia o przetargu.

– Gmina jest na pozycji straconej – uważa burmistrz. I choć nowe lokale przydałyby się, samorząd nie stanie do przetargu.

Więcej w numerze 47 TC z 18 listopada br.
 

autor: IZABELA KOBA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz