Tygodnik Ciechanowski

Środa, 26 lutego 2020

Poseł królewski przybędzie do Ciechanowa

02.07.2011 10:17:42

W sobotę, 2 lipca, na wiodący przez Ciechanów szlak rycerskiej przygody zaprasza Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej. Do miasta przybędzie królewski poseł, który wraz z księciem Januszem zwoła rycerstwo ciechanowskie na deptak, żeby ogłosić wici i zachęcić je do walki z Krzyżakami.

Obejrzymy sąd boży pomiędzy posłami polskim i krzyżackim i pasowanie na rycerza. Oprócz pokazów walk i uzbrojenia z okresu średniowiecza dodatkową atrakcją dla młodszych i starszych będzie strzelanie z łuku do słomianej tarczy, przymierzanie zbroi, dworskie tańce oraz gry i zabawy z nagrodami.

Spotkanie z rycerstwem wsparł Urząd Miasta oraz sponsorzy z Ciechanowa i Makowa Mazowieckiego. Szczegóły na plakatach.

Organizatorzy zapraszają na ciechanowski deptak 2 lipca, od godziny 11 do 15.00. Zapowiadają moc wrażeń rodem ze średniowiecza.

autor: żet

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Dede, 2011-07-02 19:49:58
    Posła godnie przyjąć należy
    Na takim lastrykowym trakcie średniowiecznym Posła Królewskiego nalezy godnie przyjąć. Oprowadzić po zabetonowanym zamku, pokazać zabetonowany plac przed UMC. Na pewno się uraduje z poczynionego postępku dziatek, które nie uszanowały czasów, w których Posłowi żyć przyszło. Z żalu popełni biedaczysko harakiri, a powinni inni.