Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 21 września 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com
 • Ło, ho, ho, ho, czyli disco polo w Pułtusku

  08.05.2019 10:00:00

  W minioną sobotę w Domu Polonii w Pułtusku ostatecznie pogrzebano ideę festiwalu im. Krzysztofa Klenczona, który z takim trudem organizowany był tu przez ostatnich kilka lat (lider Czerwonych Gitar i Trzech Koron urodził się tu w 1941 r.). Ale muzyka nie znosi ciszy. Nie będzie polskiego bigbitu, w zamian miasto nad Narwią pretenduje do stolicy disco polo.

  Czytaj dalej

 • Zarabiasz na cudzej twórczości, podziel się zyskiem

  05.04.2019 10:00:00

  O co chodzi w tzw. dyrektywie o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, o której tak głośno od Brukseli do Warszawy. A nawet Gdańska, bo właśnie tam (na konwencji wyborczej PiS) na ten temat wypowiedział się sam prezes Kaczyński. Wypowiedział i... trafił kulą w płot. Ale wielki interpretator słów prezesa, Mateusz Morawiecki, próbował uzasadniać, że strzał był celny i sam dołożył z kapiszona.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Rutki, 32 km do wiosny

  19.03.2019 11:00:00

  Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna. Kret skrzywił się ponuro: - Przyjedzie pewno furą… Nie zobaczysz, nie uwierzysz. Spotkać taką wiosenkę, o jakiej pisał mistrz Jan, w (drogiej) furze i zapewne (modnej) skórze - kto by nie chciał? A jeszcze trochę z nią poobcować?

  Czytaj dalej

 • Kontekst. O jedno zdjęcie za daleko

  10.03.2019 11:00:00

  Fotografowanie i nagrywanie filmików bywa bardzo niebezpiecznym zajęciem. Jako turyści zaglądamy w każdy kąt świata, a tam... siedem cudów. No i jak tego nie uwiecznić, jak nie wysłać znajomym, nie umieścić na fejsie. Ze swoją twarzą na pierwszym planie i odpowiednio dowcipnym komentarzem.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Jak astronom, jak prałat...

  01.03.2019 10:30:00

  Co ma wspólnego Mikołaj Kopernik z księdzem Henrykiem Jankowskim? Na szczęście nic. Ale ich pomniki spotkały „przygody”, które były mogą być kanwą powieści i filmów. Przy czym, historia pomnika naszego wielkiego astronoma w Warszawie jest chyba zamknięta, natomiast „osobliwe przypadki posągu prałata z Gdańska” zdają się nabierać dopiero rozpędu.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Wiosna może namieszać

  12.02.2019 10:30:00

  Na początku lutego w naszym kraju zawitała wiosna. Wiosna Biedronia. No może „zawitała” to przesada. Raczej zatliła się w pewnych rejonach kraju, wykiełkowała w Słupsku, a najwięcej jej objawów zobaczyliśmy na razie pod dachem – na warszawskim Torwarze.

  Czytaj dalej

 • Polubić poniedziałek


  31.01.2019 10:00:00

  W ubiegłym tygodniu w poniedziałek (21 stycznia) przeżyliśmy najbardziej depresyjny dzień w roku – Blue Monday. Ustalono bowiem (kto i na jakiej podstawie? - o tym później), że trzeci poniedziałek stycznia kumuluje w sobie tyle złych wrażeń, doznań i emocji, że trzeba go zaznaczyć w kalendarzu, napiętnować i starać się jakoś przeżyć.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Książę i niemowlak

  25.01.2019 20:00:00

  W czerwcu 2016 roku, na kilka dni przed referendum w sprawie brexitu, apelowałem w tym miejscu: „Wielka Brytanio, zostań...”. Nie wiem, dlaczego nikt mnie nie słuchał. I mamy to, o czym pisałem, opierając się zresztą na opinii ekspertów - „scenariusze od najbardziej czarnych (zarówno dla Wyspiarzy, jak i Europejczyków) do neutralnych, a nawet optymistycznych”. Może z małą poprawką – scenariuszy optymistycznych brak.

  Czytaj dalej