Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 11 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
 • Kontekst. Pieniądze, które się należą

  28.03.2018 09:20:00

  Przed Wielkanocą wyraźnie poprawił się stan finansowy naszego społeczeństwa. Polacy dostali to, na co od dawna zasłużyli. Stało się to po tym, jak PiS doszedł do władzy, a bezdomni zaczęli wygrywać w lotto.

  Czytaj dalej

 • Mistrz kierownicy ucieka

  15.03.2018 09:30:00

  Krzysztof Hołowczyc, znany polski rajdowiec, głos samochodowej nawigacji („za 300 metrów skręć w prawo”, „za 2 km radar”), a na dodatek niezgorszy celebryta (sesje m.in. w „Gali”, „Vivie”), wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć. Ostatnio może mniej ma sukcesów w rajdach, gdzie trzeba poruszać się po wyznaczonych trasach, ale za to częściej jest bohaterem polskich dróg publicznych. W tym przebiegających przez nasz region.

  Czytaj dalej

 • Rechrystianizacja wg Mateusza

  18.12.2017 22:00:00

  Jednym z pierwszych celów, które nakreślił sobie nowy premier starego rządu w Polsce, jest rechrystianizacja Europy.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Pies, czyli kot

  14.12.2017 22:00:00

  Jest kilka sporów, które wymagają ostatecznego rozstrzygnięcia. Które święto ma w sobie więcej świąteczności - Boże Narodzenie czy Wielkanoc? Co było pierwsze – jajko czy kura, kto żył wcześniej - Adam i Ewa czy dinozaury, kto jest ważniejszy - Jarosław Kaczyński czy demokracja? No i problem, który niezmiennie rozpala emocje miłośników czworonogów: pies czy kot? Który z tych osobników jest inteligentniejszy i potrafi dostarczyć więcej wrażeń swoim właścicielom?

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Duch aktualnej epoki

  09.12.2017 19:00:00

  Wystarczyło zaledwie 30 lat, a już niektórym mieszkańcom Świercz (wieś gminna na szlaku kolejowym między Jackowem Dworskim a Kałęczynem) przestały się podobać lektury szkolne:„Uczniowie Spartakusa”, „Chłopcy ze Starówki” i „Polną ścieżką” - wszystkie autorstwa Haliny Rudnickiej. Nie tyle lektury, co sama autorka.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Bóg z leśnikami

  30.11.2017 14:00:00

  Serial o wycince Puszczy Białowieskiej trwa prawie 2 lata. I jak to nieraz bywa, nagle dramat zamienia się w kiczowatą komedię. Tak stało się w ub. tygodniu, gdy akcja przeniosła się z lasu na ulice Warszawy, pod budynek Sejmu. Pojawili się tam ubrani na galowo (spontanicznie i dobrowolnie) pracownicy Lasów Państwowych, po 10 osób z każdego nadleśnictwa, aby wziąć udział w wiecu poparcia dla ministra środowiska Jana Szyszki.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Fajny pomysł

  24.11.2017 10:40:00

  To musiało być ustalone, zsynchronizowane i rozpisane na głosy. W ubiegłym tygodniu,jeszcze w atmosferze patriotycznych 11 listopadowych uniesień rozpoczęto przygotowania do 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski, czyli wysadzenia w powietrze Pałacu Kultury i Nauki.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Między królikiem a słoniem

  17.11.2017 10:20:00

  Już nie poczciwe boćki przynoszące dzieci w dziobach, nie grządki kapusty, w których można znaleźć dzidziusia, ale króliki będą w naszym kraju symbolem narodzin. Od dziś całe wielopokoleniowe wychowanie seksualne młodych Polaków diabli wzięli. Nowym bohaterem ma stać się królik. I wcale nie chodzi o to, żeby złapać króliczka, ani nawet gonić go, gonić go, gonić go… Po prostu trzeba brać przykład z jego witalności i płodności. Słowem --rozmnażać się jak on.

  Czytaj dalej