Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 26 marca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
 • Kontekst. Wściekłe media

  22.06.2018 23:00:00

  Niezwykle lekko przychodzi premierowi Mateuszowi Morawieckiemu wygłaszanie zdecydowanych opinii, które nijak mają się do rzeczywistości. Ostatnio podczas swojej wędrówki po kraju zajął się mediami i zarzucił im… opozycyjność. To zdaniem premiera największa wada środków masowego przekazu w Polsce. Powinny być prorządowe.

  Czytaj dalej

 • Kciuki za Glika

  11.06.2018 20:00:00

  Najpierw była efektowna przewrotka naszego reprezentacyjnego obrońcy, a potem mała wywrotka całej reprezentacji piłkarskiej Polski. Pierwsza zdarzyła się na zakończenie zgrupowania w Arłamowie, kiedy podczas treningowej gry w siatkonogę Kamil Glik chciał popisać się wybiciem piłki,a skończył wybiciem barku. Początkowo diagnozy lekarskie były druzgocące zarówno dla zawodnika i trenera, jak i całej naszej narodowej kadry piłkarskiej – operacja i co najmniej 6 tygodni przerwy.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Pomnik (dla) policji

  01.06.2018 16:00:00

  Policja nie ma lekkiego życia. Pokusa aktualnie rządzących polityków używania jej do celów niekoniecznie zgodnych z ustawą o policji (a także powagą i zdrowym rozsądkiem) jest wielka.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Narodowe (w)zburzenie

  09.05.2018 21:00:00

  Trwają dyskusje i przymiarki, jak uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Przy czym nie chodzi tylko o zbudowanie jakichś obiektów, które miałyby tę rocznicę uświetnić, np. 100 Kolumn Niepodległości (zamienione ostatnio na100 ławek), czy też Łuku Triumfalnego usytuowanego w nurcie Wisły. Równocześnie spora grupa polityków patriotów uważa, że jest to doskonała okazja, by coś znaczącego w kraju wysadzić w powietrze.

  Czytaj dalej

 • Gdzie by tu nie pojechać, czego by tu nie zrobić?

  02.05.2018 19:00:00

  Aktualnie znajdujemy się w czasoprzestrzeni zwanej długim weekendem majowym. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, wypada on wyjątkowo korzystnie - wystarczy wziąć dwa dni urlopu, by mieć 9 dni wolnego! W miarę zbliżania się tych dni jesteśmy zachęcani, żeby nie powiedzieć zmuszani, do wyjazdu. Ta presja udziela się nam do tego stopnia, że spotkania ze znajomymi rozpoczynają się od pytania: gdzie wyjeżdżasz na majówkę?

  Czytaj dalej

 • Jak wykupić rocznicę?

  24.04.2018 22:15:00

  Pamiętacie państwo, jak w ub. roku 1 września o świcie na Westerplatte doszło do starcia między ludźmi ministra obrony narodowej Macierewicza i harcerzami prezydenta Gdańska Adamowicza? (pisałem o tym w tym miejscu). Przypomnę krótko.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. O jeden port za daleko

  17.04.2018 09:00:00

  Dzięki Modlinowi dla naszej, północnej części Mazowsza szerzej uchyliło się okno na świat. Z lotniska chętnie korzystają również mieszkańcy przyległych krain: Podlasia oraz Warmii i Mazur. Z Białegostoku i Olsztyna to zaledwie 2 godziny jazdy samochodem. Szybko i wygodnie (droga nr 7 robi się coraz szersza i szybsza). Parkingi nie za drogie i niezbyt oddalone od lotniska.

  Czytaj dalej

 • Naród oczekuje skromności

  09.04.2018 09:00:00

  Tako rzekł prezes Jarosław Kaczyński i zarządził odebranie nagród rządowi, a przy okazji zapowiedział obniżenie wynagrodzeń posłów oraz samorządowców. Ogłosił to bez „żadnego trybu”, na zwołanej naprędce konferencji prasowej, tuż po świętach wielkanocnych, podczas których prezes wsłuchiwał się w vox populi. A głos ludu podobno brzmiał: skromność, skromność, skromność… m.

  Czytaj dalej