Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 21 lutego 2020

 • Kontekst. O jeden port za daleko

  17.04.2018 09:00:00

  Dzięki Modlinowi dla naszej, północnej części Mazowsza szerzej uchyliło się okno na świat. Z lotniska chętnie korzystają również mieszkańcy przyległych krain: Podlasia oraz Warmii i Mazur. Z Białegostoku i Olsztyna to zaledwie 2 godziny jazdy samochodem. Szybko i wygodnie (droga nr 7 robi się coraz szersza i szybsza). Parkingi nie za drogie i niezbyt oddalone od lotniska.

  Czytaj dalej

 • Naród oczekuje skromności

  09.04.2018 09:00:00

  Tako rzekł prezes Jarosław Kaczyński i zarządził odebranie nagród rządowi, a przy okazji zapowiedział obniżenie wynagrodzeń posłów oraz samorządowców. Ogłosił to bez „żadnego trybu”, na zwołanej naprędce konferencji prasowej, tuż po świętach wielkanocnych, podczas których prezes wsłuchiwał się w vox populi. A głos ludu podobno brzmiał: skromność, skromność, skromność… m.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Pieniądze, które się należą

  28.03.2018 09:20:00

  Przed Wielkanocą wyraźnie poprawił się stan finansowy naszego społeczeństwa. Polacy dostali to, na co od dawna zasłużyli. Stało się to po tym, jak PiS doszedł do władzy, a bezdomni zaczęli wygrywać w lotto.

  Czytaj dalej

 • Mistrz kierownicy ucieka

  15.03.2018 09:30:00

  Krzysztof Hołowczyc, znany polski rajdowiec, głos samochodowej nawigacji („za 300 metrów skręć w prawo”, „za 2 km radar”), a na dodatek niezgorszy celebryta (sesje m.in. w „Gali”, „Vivie”), wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć. Ostatnio może mniej ma sukcesów w rajdach, gdzie trzeba poruszać się po wyznaczonych trasach, ale za to częściej jest bohaterem polskich dróg publicznych. W tym przebiegających przez nasz region.

  Czytaj dalej

 • Rechrystianizacja wg Mateusza

  18.12.2017 22:00:00

  Jednym z pierwszych celów, które nakreślił sobie nowy premier starego rządu w Polsce, jest rechrystianizacja Europy.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Pies, czyli kot

  14.12.2017 22:00:00

  Jest kilka sporów, które wymagają ostatecznego rozstrzygnięcia. Które święto ma w sobie więcej świąteczności - Boże Narodzenie czy Wielkanoc? Co było pierwsze – jajko czy kura, kto żył wcześniej - Adam i Ewa czy dinozaury, kto jest ważniejszy - Jarosław Kaczyński czy demokracja? No i problem, który niezmiennie rozpala emocje miłośników czworonogów: pies czy kot? Który z tych osobników jest inteligentniejszy i potrafi dostarczyć więcej wrażeń swoim właścicielom?

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Duch aktualnej epoki

  09.12.2017 19:00:00

  Wystarczyło zaledwie 30 lat, a już niektórym mieszkańcom Świercz (wieś gminna na szlaku kolejowym między Jackowem Dworskim a Kałęczynem) przestały się podobać lektury szkolne:„Uczniowie Spartakusa”, „Chłopcy ze Starówki” i „Polną ścieżką” - wszystkie autorstwa Haliny Rudnickiej. Nie tyle lektury, co sama autorka.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Bóg z leśnikami

  30.11.2017 14:00:00

  Serial o wycince Puszczy Białowieskiej trwa prawie 2 lata. I jak to nieraz bywa, nagle dramat zamienia się w kiczowatą komedię. Tak stało się w ub. tygodniu, gdy akcja przeniosła się z lasu na ulice Warszawy, pod budynek Sejmu. Pojawili się tam ubrani na galowo (spontanicznie i dobrowolnie) pracownicy Lasów Państwowych, po 10 osób z każdego nadleśnictwa, aby wziąć udział w wiecu poparcia dla ministra środowiska Jana Szyszki.

  Czytaj dalej