Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 29 lutego 2020

 • Wróciła z Mediolanu, przebywa w szpitalnej izolatce

  wczoraj 11:00:00

  Od wczorajszego południa w oddziale obserwacyjno-zakaźnym ciechanowskiego szpitala przebywa 22-letnia mieszkanka powiatu płońskiego, która 11 lutego wróciła z Mediolanu. Kobieta zgłosiła się tu z powodu podwyższonej temperatury i kaszlu.

  Czytaj dalej

 • Ciechanów: Procedury na wypadek koronawirusa

  26.02.2020 15:00:00

  26 lutego pod kierownictwem starosty ciechanowskiego – Joanny Potockiej-Rak odbyło się spotkanie w sprawie wypracowania i przyjęcia wspólnej procedury informowania mieszkańców powiatu ciechanowskiego o zasadach postępowania w zakresie ewentualnego wystąpienia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

  Czytaj dalej

 • Starosta żuromiński: Lekarze za dużo zarabiają

  24.02.2020 10:25:00

  Na obradach Rady Społecznej SPZOZZ w Żurominie obecni byli przedstawiciele związków zawodowych: Jadwiga Ratajczak (ZZPiP) oraz Marek Stępień (NSZZ Solidarność), którzy otwarcie przyznali, że różnica w wynagrodzeniu pielęgniarki, pielęgniarza a wynagrodzeniem lekarzy jest kolosalna.

  Czytaj dalej

 • Szpital w Żurominie weźmie kredyt

  24.02.2020 10:10:00

  Pogłębiająca się zapaść w polskiej służbie zdrowia zmusiła dyrekcję SPZOZZ w Żurominie do zaciągnięcia kredytu na kwotę 1 miliona złotych. Członkowie Rady Społecznej Szpitala długo debatowali nad trudnymi finansami placówki.

  Czytaj dalej

 • Mazowsze przygotowane na walkę z koronawirusem

  18.02.2020 14:30:00

  Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie zapewnia, że województwo mazowieckie jest przygotowane na ewentualne pojawienie się koronawirusa. Na razie jednak, na szczęście, nie ma na Mazowszu osób u których stwierdzono zarażenie tym wirusem.

  Czytaj dalej

 • Morowa zaraza na Mazowszu

  15.02.2020 22:30:00

  Od kilku tygodni jednym z głównych tematów pojawiającym się w mediach jest chiński koronawirus, który uśmiercił już setki ludzki istnień. Nad światem kolejny raz w dziejach zawisła groza, którą nasi przodkowie zwykli nazywać "morową zarazą", "morem" lub po prostu "powietrzem", jak chociażby w znanych słowach suplikacji: "od powietrza, głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie!". A że bać się jest czego uczy nas przede wszystkim historia.

  Czytaj dalej

 • Weź udział w #Komórkomanii. Dzień Dawcy Szpiku

  23.01.2020 20:00:00

  Już po raz trzeci Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku we współpracy z Fundacją DKMS 5 lutego realizuje Projekt #KOMÓRKOMANIA.

  Czytaj dalej

 • Cukrzyca to wredna choroba

  11.01.2020 11:05:00

  - O tym, że jestem chora na cukrzycę, dowiedziałam się przypadkiem 6 lat temu. Chciałam jechać do sanatorium, aby podleczyć kręgosłup. Gdy zrobiłam zlecone przed wyjazdem badania, okazało się, że mam cukrzycę. W trybie alarmowym trafiłem do szpitala. Lekarz stwierdził, że leczenie podjęłam prawie w ostatnim momencie. Gdy dowiedziałam się o cukrzycy, przeżyłam szok. Jednak stosunkowo szybko się pozbierałam. Zaczęłam czytać fachową literaturę na temat tej choroby i stosować się do zaleceń lekarzy diabetyków – opowiada Grażyna Czaplicka z Ciechanowa.

  Czytaj dalej