Tygodnik Ciechanowski

Środa, 22 września 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Dzień Tabliczki Mnożenia

29.09.2014 13:18:27

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają… Redakcja „Tygodnika Ciechanowskiego” była jednym z kilkudziesięciu miejsc w Ciechanowie, które w piątek, 26 września, odwiedził patrol matematyczny wystawiony przez Miejski Zespół Szkół nr 2.

Wszyscy obecni w redakcji pracownicy i współpracownicy poddani zostali krótkiemu, ale bardzo konkretnemu egzaminowi ze znajomości… tabliczki mnożenia do 100. Ci z nas, którzy dobrze odpowiedzieli na zadane pytania, dostali specjalne certyfikaty zaświadczające o pomyślnym wyniku egzaminu.

- W dobie komputerów tabliczka mnożenia  jest w pewnym sensie spychana na dalszy plan. Niektórym się wydaje, że nie trzeba jej znać, bo dokonując matematycznych obliczeń zawsze można użyć kalkulatora. Nie jest to najlepsza postawa i dlatego narodziła się akcja, aby poprzez zabawę przypominać o potrzebie znajomości tabliczki mnożenia – tłumaczy Iwona Gronczewska, szefowa patrolu, który odwiedził naszą redakcję (na co dzień nauczycielka matematyki w wchodzącym w skład MZS nr 2 Gimnazjum nr 4).

Cały artykuł w papierowym wydaniu TC

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz