Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 01 sierpnia 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Morpho jak motyl…

30.07.2016 10:14:24

Dla fanów i sympatyków Dżagi ciechanowskie PCKiS przygotowało nie lada ucztę. 30 lipca br. o 17.00 w sali widowiskowej wystąpi z zespołem Morpho Mariusz Ząbkowski - Dżaga. Po raz pierwszy w nowym wydaniu – ze swoim zespołem i własnym wyrazem artystycznym.

Będzie to pierwszy koncert promujący premierową płytę zespołu Morpho „Retrybucja”.

* Przez wiele lat zajmowałeś się pewnego rodzaju performance`em. Wcielałeś się w postacie sławnych muzyków. Ale przede wszystkim znany byłeś jako sobowtór Dody. Kolorowe kostiumy, makijaż – to był twój image. Czy coś się zmieniło?
- Mało jest w Polsce wokalistów, którzy zakładają jakieś oryginalne stroje, malują się, doczepiają włosy, a szkoda, ponieważ jest to scena muzyczna, która rządzi się innymi prawami. Na scenie mogę swobodnie prezentować swoją wizję artystyczną. Stąd wziął się pomysł bycia sobowtórem Dody. Było to dla mnie moim pierwszym scenicznym doznaniem - przedstawienie i parodia po części. W pewnym momencie stwierdziłem jednak, że chcę robić coś własnego, coś, co będzie bardziej dojrzałe i mieć będzie głębsze przesłania i teksty. Dlatego też i mój artystyczny wizerunek przeszedł w ostatnim okresie pewną ewolucję, jedne jego elementy zniknęły, pojawiły się nowe, ale będę oczywiście w makijażu i kostiumie.


Cały wywiad w "TC" z 19 lipca br.

autor: ES

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Dobovan, 2016-08-01 15:33:12
    Opinia
    Bardzo go lubie jako sobowtór Dody. Wokalnie jest przeciętny..dlatego tez jego nowy projekt mi sie nie podoba. Rzecz gustu, mimo to nadal lubię dżagę! Nie wszyscy przyjaciele gwiazd muszą śpiewać.