Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 13 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. ZSCKR w Gołotczyźnie
fot. ZSCKR w Gołotczyźnie

Gołotczyzna: Dzień Patrona w międzynarodowym towarzystwie

04.02.2017 16:38:24

Wspomnienie o wybitnym pozytywiście i program artystyczny zostały połączone z konferencją dotyczącą promocji agroturystyki przez szkoły rolnicze, w której wzięli udział przedstawiciele innych krajów

– w tak nietypowy sposób przebiegał Dzień Patrona w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie.

Podczas uroczystości, którą poprzedziła msza św. w sońskim kościele i złożenie kwiatów na grobie Aleksandra Świętochowskiego, Katarzyna Orzechowska odczytała list od Rafała Romanowskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a później przedstawiła program rozwoju turystyki na obszarach wiejskich. Głos zabrali: Elżbieta Szymanik, absolwentka szkoły, zastępca dyrektora ds. EFS Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie, Krzysztof Bieńkowski, kierownik Delegatury w Ciechanowie Urzędu Wojewódzkiego i Jacek Zawiśliński, kierownik Delegatury w Ciechanowie Kuratorium Oświaty oraz Jarosław Wałaszyk z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, kierujący placówką w Gołotczyźnie, który określił znaczenie Muzeum Pozytywizmu na mapie kulturowej Mazowsza.

W obchody Dnia Patrona została wpisana międzynarodowa konferencja „Aktywni dla rozwoju – szkoły rolnicze ośrodkiem promocji agroturystyki w Polsce i Europie”.

Więcej w TC z 4 lutego br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz