Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Wizualizacja
fot. Wizualizacja

Projekt wybrany: Ławeczka Klenczona – z akceptacją Alicji Klenczon, czy bez niej?

28.04.2017 10:23:13

Tylko cztery prace wpłynęły na konkurs na projekt rzeźby plenerowej „Ławeczka Klenczona” w Pułtusku. Komisja konkursowa wybrała pracę Aleksandra Mazija.

Projekt wybrany, ale pozostały związane z konkursem wątpliwości. Pozostało też pytanie, czy projekt zaakceptuje Alicja Klenczon, wdowa po muzyku i patronka honorowa Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona.

Konkurs na projekt rzeźby plenerowej „Ławeczka Klenczona” został ogłoszony 15 marca, a już dwa tygodnie później (bez jednego dnia) 28 marca upływał ostateczny termin składania prac. Artyści, absolwenci szkół wyższych artystycznych, mieli opracować koncepcję pomnika – ławeczki z postacią Krzysztofa Klenczona, uwzględniając instalację umożliwiającą odtwarzanie wybranych melodii z jego repertuaru oraz sposób mocowania pomnika do podłoża. Przewidziano, że pomnik stanie na skwerze przy fontannie w Pułtusku, w pobliżu zamku.

Autorem zwycięskiej pracy okazał się architekt Aleksander Mazij i to on otrzymał nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Zarówno jego pracę, jak i pozostałe jeszcze przed odkodowaniem można było zobaczyć w ratuszu.

Więcej na ten temat w aktualnym numerze TC

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz