Tygodnik Ciechanowski

Środa, 15 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Cudzoziemki wyłudzały wizy

02.05.2017 16:10:00

W jednej z firm w powiecie pułtuskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali sześć obywatelek Ukrainy podejrzanych o wyłudzenie wiz, na podstawie których dostały się do Polski.

Kobiety zostały zatrzymane podczas kontroli legalności zatrudnienia przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w zakładzie zajmującym się produkcją żywności. Cudzoziemki w wieku od 40 do 52 lat okazały do kontroli paszporty z polskimi wizami wydanymi w celu podjęcia pracy. Posiadały także oświadczenia o zamiarze ich zatrudnienia przez polskich pracodawców, do których jednak, jak same przyznały, nigdy nie zamierzały się zgłosić.

Wszystkim sześciu podejrzanym przedstawiono zarzut przekroczenia granicy pomiędzy Ukrainą a Polską wbrew obowiązującym przepisom. Kobiety przyznały się do zarzucanego im czynu i dobrowolnie poddały karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata.

Więcej w TC z 2 maja br.

autor: koz

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz