Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 04 kwietnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Marta Zębala nie tylko o „Młodych lekarzach”

10.05.2017 12:17:31

Pochodząca z Ciechanowa Marta Zębala jest neurochirurgiem, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2011 roku pracuje w Szpitalu Bielańskim.

Na co dzień mieszka w Warszawie, operuje pacjentów z chorobami mózgu i kręgosłupa oraz prowadzi zajęcia dla studentów wydziału lekarskiego uczelni, w murach której jeszcze kilka lat temu sama się kształciła. Pani doktor jest jedną z bohaterek dokumentalnej telenoweli „Młodzi lekarze”, emitowanej przez Telewizję Polską.

Pod koniec kwietnia Marta Zębala zaproszona została – jako „znana absolwentka” – do I Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie, czyli do szkoły, którą niedawno ukończyła.

Podczas spotkania z obecnymi uczniami liceum i zaproszonymi do tej szkoły gimnazjalistami doktor Marta opowiadała o swych latach szkolnych, studiach medycznych i pracy neurochirurga.

- Gdyby ktoś w czasach liceum powiedział mi, że w przyszłości zostanę zaproszona na takie spotkanie, nie uwierzyłabym. Bo w szkole średniej zupełnie niczym się nie wyróżniałam, uczyłam się przeciętnie. Dlatego zaproszenie, które otrzymałam od dyrekcji szkoły na dzisiejsze spotkanie, jest dla mnie bardzo miłą niespodzianką. Bardzo z tego zaproszenia się cieszę – stwierdziła na wstępie.

W rozmowie z dziennikarzem „TC” dodała, że profesor, który w szpitalu jest jej szefem, bardzo chętnie udzielił jej urlopu, gdy dowiedział się, że jedzie do swojej dawnej szkoły.

Cały artykuł w TC z 9 maja br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz