Tygodnik Ciechanowski

Środa, 03 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. KPP Ciechanów
fot. KPP Ciechanów

Konopie indyjskie w gminie Ciechanów

30.08.2017 10:00:00

W miniony poniedziałek ciechanowscy policjanci w wyniku własnych ustaleń na terenie gminy Ciechanów ujawnili 802 krzewy konopi indyjskich. Rosły na terenie nieużytków rolnych, w dwóch miejscach. Były w różnej fazie wzrostu. Największa roślina miała 2,5 m wysokości.

Jak twierdzi rzeczniczka ciechanowskiej policji, Jolanta Bym, konopie zostały zabezpieczone oraz wykonano test narkotykowy, który potwierdził, że w roślinach może znajdować się THC czyli substancja zabroniona ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Z takiej ilości zabezpieczonych roślin można uzyskać około 17,6 kg marihuany o wartości około 705 tys. zł!

- Policjanci ustalają, kto mógł zasiać konopie. Zgodnie z art. 63 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, uprawa konopi innych niż włókniste zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 3 lat. Natomiast w przypadku, gdy w grę wchodzą znaczne ilości, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - informuje pani rzecznik.

Szerzej w najbliższym wydaniu TC.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz