Tygodnik Ciechanowski

Środa, 05 maja 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Mają dość smrodu

11.09.2017 08:00:00

Mieszkańcy Zakroczymia mają dość uciążliwego zapachu gazu i gnijących śmieci, który ich zdaniem pochodzi z miejscowego składowiska odpadów. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Jeśli nikt nie zainteresuje się ich problemem zapowiadają zablokowanie bramy wjazdowej do składowiska i krajowej „siódemki”.

Wyjdą blokować „siódemkę” i zbombardują WIOŚ

– Blokada trasy S7 podczas powrotu „Warszawy” z północy w jakiejś fajne popołudnie niedzielne, może wreszcie zwróci uwagę kogoś tam „na górze” – twierdzi burmistrz gminy Artur Ciecierski. Ludzie planują także „zbombardować” pismami biura inspektorów ochrony środowiska w Ciechanowie i Warszawie. Burmistrz Ciecierski od kilku miesięcy bezskutecznie broni zdrowia i życia mieszkańców gminy. Nie ma instytucji do której nie zapukałby po pomoc.
Musztarda po obiedzie
Prawie pół tysiąca mieszkańców podpisało się pod listem poparcia dla burmistrza Zakroczymia w sprawie fetoru mającego znamiona gazu, który zatruwa  im życie. Mieszkańcy piszą, że stoją murem za swoim gospodarzem i w pełni popierają jego działania dotyczące walki z zarządzającym składowiskiem.  Kierownik delegatury WIOŚ w Ciechanowie Andrzej Gwizdała-Czaplicki nie rozumie zachowania społeczeństwa. – To, że składowisko jest, wszyscy wiedzieli. Dlaczego wydawano pozwolenia na jego budowę w tak bliskiej odległości od zabudowań? – pyta gminę Czaplicki. Delegatura WIOŚ spodziewa się nasilonych interwencji mieszkańców i nie twierdzi, że są one bezzasadne. – Ale od zakończenie naszej ostatniej kontroli, przez kilka miesięcy nie wpłynęło żadne pismo w tej sprawie – twierdzi kierownik.
Więcej we wtorkowym wydaniu "Tygodnika Mazowieckiego".

autor: K.Kozłowska

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz