Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 02 kwietnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Patriotyczny weekend w Ciechanowie

09.11.2017 12:00:00

Kilka imprez zorganizowanych będzie w Ciechanowie w ramach obchodów odzyskania niepodległości w 1918 roku. Odbędą się one dziś i jutro.

Uroczystości patriotyczne, na które zapraszają prezydent Ciechanowa oraz komendant Hufca ZHP Ciechanów, odbędą się w sobotę 11 listopada. Dzień wcześniej COEK STUDIO wraz z „Militarnym Ciechanowem” i klubem motocyklowym „Ole Karter” zachęcają do wspólnego świętowania rocznicy na placu Jana Pawła II.

11 listopada obchody Narodowego Święta Niepodległości będą miały tradycyjny charakter. Jak informuje ciechanowski ratusz, rozpoczną się mszą św. za ojczyznę, która zostanie odprawiona o godz. 10.00 w kościele farnym. Około godz. 11.30 na placu Piłsudskiego odbędzie się apel pamięci, a pod pomnikiem złożone zostaną kwiaty.

Na godz. 19.00 tego dnia zaplanowany jest w kościele farnym koncert „Niepodległość znaczy wolność” w wykonaniu chóru Victoria.

Świętować bardziej na luzie będziemy 10 listopada. W godz. 15.00-17.00 przed ratuszem zaplanowany jest pokaz motocykli, pojazdów militarnych, patriotyczne śpiewanie, rozstawiona zostanie kuchnia polowa, gdzie będzie można poczęstować się wojskową grochówką. Osoby zebrane na placu otrzymają białe i czerwone kartoniki, po czym ustawią się w taki sposób, by utworzyć polską flagę. Wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy mogą czuć się zaproszeni.

10 listopada o godz. 18.00 warto wybrać się do Kawiarni Artystycznej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki - na koncert "Harcerskie Nuty Niepodległości" - w wykonaniu zespołu "Żywioły Art". Zabrzmią utwory nawiązujące do odzyskania przez Polskę niepodległosci w 1918 roku. 

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz