Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 12 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Pułtusk: Prokurator chce aresztu dla burmistrza

01.02.2018 10:00:00

Dziś sąd w Białymstoku wyda decyzję o ewentualnym tymczasowym aresztowaniu burmistrza Pułtuska oraz dwóch przedsiębiorców. Pozostali zatrzymani przez CBA po wpłaceniu kaucji zostaną zwolnieni.

We wtorek agenci z Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali burmistrza Pułtuska i jego zastępcę, dwóch  urzędników,  prezesa i księgową Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pułtusku oraz dwóch przedsiębiorców z Ciechanowa i Nasielska.
Powodem były nieprawidłowości przy przetargach na prace budowlane w Zespole Szkół w Golądkowie i internacie szkoły oraz przy budowie miejskiego żłobka.  O sprawie wielokrotnie pisaliśmy  na łamach "Tygodnika Ciechanowskiego".


Dodatkowy zarzut łapówki

Dziś wiadomo, że burmistrz miał żądać i przyjąć łapówkę w wysokości 90 tys. zł od jednego z zatrzymanych przedsiębiorców.

- Zatrzymanym postawiliśmy zarzuty przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, oddzielnie bądź w porozumieniu, uczestnictwo w zmowie przetargowej, przedłożenie nierzetelnych dokumentów w celu uzyskania dotacji. Dodatkowo w przypadku burmistrza przyjęcie korzyści majątkowej i jej żądanie - informuje naszą redakcję zastępca prokuratora regionalnego w Białymstoku Paweł Sawoń.

Wniosek w sprawie aresztu wpłynął już do białostockiego sądu. Podejrzani będą mieli prawo do złożenia wyjaśnień. Jeśli sąd podzieli argumentację prokuratora, cała trójka spędzi za kratkami trzy miesiące.

Krzysztof N., zanim został wybrany burmistrzem Pułtuska, zarządzał golądkowskim zespołem. Zatrzymani pracownicy także byli wtedy zatrudnieni w szkole.
W listopadzie 2015 r. CBA kontrolowało szkołę oraz urząd i zamówienia publiczne. Rok później, w sierpniu 2016 r., zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa przez pułtuskich urzędników złożył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Chodzi o lata 2008-2014. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Białymstoku. 
Szerzej napiszemy w najbliższym wydaniu gazety

autor: koz

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz